Katowice Business Point
  • Lokalizacja: Katowice
  • Klient: Starwood Capital
  • Rozmiar: 17 400 mkw
  • Rodzaj Projektu: budynek biurowy
  • Rodzaj Usługi: doradztwo przy sprzedaży

Adventum International, zarządca butikowych funduszy inwestycyjnych z siedzibą na Malcie, nabył od Starwood Capital Katowice Business Point (KBP) – biurowiec znajdujący się w Katowicach.

KBP został wybudowany w 2010 roku przez Ghelamco, jako sztandarowy projekt dewelopera w Katowicach. Nieruchomość znajduje się przy ulicy Chorzowskiej, w najbardziej dynamicznie rozwijającej się części miasta, tuż obok Silesia City Center, w doskonałej lokalizacji – w sąsiedztwie autostrady i środków transportu publicznego a także z bardzo dobrym dojazdem na lotniska w Pyrzowicach i Krakowie-Balicach.

Ten 11-kondygnacyjny, nowoczesny budynek biurowy klasy A charakteryzuje się prostym i jasnym planem piętra, wysokimi standardami jakości oraz posiada zielony certyfikat BREEAM „Very good”. Oferuje ok. 17 500 metrów kwadratowych powierzchni najmu, a głównym najemcą - na moment finalizacji transakcji - był Tauron Polska Energia SA, największy dystrybutor energii w Polsce.

Pozyskanie Katowice Business Point to czwarta inwestycja w Europie Środkowo-Wschodniej w ramach funduszu Adventum QUARTUM.

Zespół inwestycyjny Avison Young świadczył usługi doradcze dla sprzedającego.