Avison Young rozszerza zakres usług w Polsce o dział Wycen i Doradztwa

Avison Young rozszerza zakres usług w Polsce o dział Wycen i Doradztwa 1 sierpnia 2021

Od 1 sierpnia Avison Young będzie świadczyć swoim klientom usługi doradcze w zakresie wycen nieruchomości również w Polsce.

Pozostałe usługi doradcze oferowane przez Avison Young na polskim rynku nieruchomości komercyjnych to obecnie doradztwo inwestycyjne i techniczne.

Nowym działem pokieruje Monika Bronicka, która obejmuje stanowisko Director, Head of Valuation and Advisory. Monika jest członkiem RICS, uznanym rzeczoznawcą i menedżerem z 15-letnim doświadczeniem zawodowym w zakresie wycen nieruchomości komercyjnych i usług doradczych w Polsce. Przed dołączeniem do Avison Young Monika pełniła funkcję Associate Director w dziale Valuation w Colliers International Poland.

Wraz z Moniką, do zespołu dołącza kolejna nowa osoba – Agnieszka Bogucka na stanowisku Valuer. Agnieszka jest doświadczonym analitykiem rynkowym i rzeczoznawcą, aktywnym na rynku nieruchomości od 2011 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywała głównie w Colliers International Poland. Licencję Rzeczoznawcy Majątkowego uzyskała w 2015 roku. Agnieszka współpracowała z Moniką w Colliers, gdzie wspierała ją w przygotowywaniu operatów szacunkowych i raportów rynkowych.

Monika i Agnieszka będą pracować z Dariuszem Karaszewskim, który jest w Avison Young od 2017 roku i przez ostatnie 4 lata zajmował stanowisko Senior Consultant w dziale Investment. Dariusz od 2014 roku posiada licencję Rzeczoznawcy Majątkowego. Przed dołączeniem do Avison Young swoje doświadczenie zawodowe budował głównie w Colliers International Poland, pracując przez 6 lat w dziale Wycen i Doradztwa.

Avison Young będzie oferować kompleksowe usługi w zakresie wyceny nieruchomości oraz usług doradczych dla różnego typu nieruchomości komercyjnych, m.in. biur, nieruchomości magazynowych, mieszkaniowych, nieruchomości typu mixed use, nieruchomości handlowych, hotelowych, gruntów, projektów deweloperskich. Dział będzie opracowywać raporty z wycen, operaty szacunkowe, raporty typu desktop, raporty rynkowe, raporty doradcze w języku polskim i angielskim, w odpowiedzi na różne potrzeby klientów: dla celów wewnętrznych firmy, ubezpieczeniowych, związanych z transakcjami sprzedaży czy też sprawozdawczości finansowej.

W ciągu ostatnich 6 miesięcy, w ramach dynamicznej strategii rozwoju firmy, Avison Young otworzył biura w kilku nowych krajach europejskich - w Austrii, Bułgarii, Czechach, Francji i na Węgrzech. Dzięki tej sieci, firma oferuje klientom jeszcze szerzej zakrojone pan-europejskie, kompleksowe rozwiązania, dostarczane zarówno przez zespoły zajmujące się wycenami jak i przez zespoły doradztwa inwestycyjnego.

„Cieszę się, że mogę otworzyć i prowadzić nową linię usług w firmie o tak szybkim tempie rozwoju jak Avison Young. Tworzenie nowego działu od podstaw to zawsze ekscytujące doświadczenie. Jestem przekonana, że wraz z tak świetnymi profesjonalistami jak Agnieszka i Darek, stworzymy silny zespół oferujący usługi na najwyższym poziomie. – komentuje Monika Bronicka, nowa Director, Head of Valuation and Advisory w Avison Young.

„Cieszę się, że na czele działu stanie taka ekspertka jaką jest Monika. Również Agnieszka to osoba łącząca w sobie talent, profesjonalizm i świetną osobowość. Obie nowe koleżanki bardzo dobrze pasują do naszej firmy i wyznawanych przez nią wartości – zaangażowania, współpracy i dostarczania usług najwyższej jakości. – mówi Michał Ćwikliński, Principal, Managing Director Poland w Avison Young. – Otwarcie działu wycen jest efektem naturalnego rozwoju naszej firmy w Polsce. Tym działaniem wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszym klientów, poszukujących usług tego typu.”