Tyrion Portfolio sprzedane

Tyrion Portfolio sprzedane 3 sie 2020

Atrium European Real Estate sprzedało 5 nieruchomości handlowych do Metropol Group. Zespół doradztwa inwestycyjnego Avison Young reprezentował w transakcji sprzedającego.

Atrium European Real Estate sprzedało 5 nieruchomości handlowych do Metropol Group. Zespoły doradztwa inwestycyjnego Avison Young i JLL reprezentowały w transakcji sprzedającego.

Sprzedane portfolio składa się z następujących nieruchomości: wolnostojącego Media Markt w Gdyni, Atrium Olkusz, Atrium Świętochłowice, Atrium Siemianowice i Atrium Gama w Radomiu. Są to nieruchomości typu ,,convenience”, które świetnie wpisały się już w lokalne środowisko i cieszą się bliskością prężnie rozwijających się obszarów mieszkaniowych. Pośród najemców znajdują się znane międzynarodowe i lokalne marki takie jak: Bricomarche, OBI, Carrefour, Biedronka, RTV Euro AGD, CCC, Rossmann, Media Expert czy Pepco. Dzięki bardzo dobrej lokalizacji nieruchomości są widoczne i łatwo dostępne zarówno dla poruszających się samochodami jak i środkami komunikacji miejskiej czy dla pieszych. Ich łączna powierzchnia wynosi ok. 45 000 metrów kwadratowych.

„W pierwszej połowie roku zamknięto kilka transakcji w sektorze handlowym, oczywiście większość z nich sfinalizowano w pierwszym kwartale. Jednakże odnotowaliśmy również kilka transakcji już w trakcie trwania pandemii. Były to głównie obiekty typu convenience, wolnostojące sklepy spożywcze, dodatkowo znaczna część tych obiektów miała potencjał przebudowy lub rozbudowy. Zainteresowanie inwestorów projektami tego typu dostrzegamy już od dłuższego czasu. Pięć nieruchomości sprzedanych przez Atrium to właśnie takie obiekty, dobrze spozycjonowane na lokalnych rynkach, z bardzo dobrym tenant-mixem, odnotowujące znakomite wyniki. Dzięki temu, pozostały odporne na ostatnie zawirowania rynkowe, o czym świadczy fakt, że liczba odwiedzających powróciła do przeciętnego poziomu z początku roku w ciągu około dwóch tygodni od otwarcia centrów handlowych. Transakcja ta pokazuje, że inwestorzy są dalej zainteresowani nieruchomościami handlowymi, pod warunkiem, że te spełniają pewne kryteria.” - komentuje Piotr Łopusiński, Senior Consultant, Investment, Avison Young.

Atrium przy sprzedaży doradzały firmy Avison Young, JLL i Dentons. Z kolei kupujący korzystał z usług prawnych Greenberg Traurig.