Aktualności

Spektrum Tower w Warszawie sprzedane przez Europa Capital do Globalworth

Spektrum Tower, biurowiec klasy A, zlokalizowany w sercu warszawskiego CBD przy ulicy Twardej 18, został sprzedany przez Europa Capital do Globalworth – wiodącego inwestora biurowego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, za około 101 milionów Euro.

Spektrum Tower oferuje około 29 500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, która jest wynajęta w ponad 90%. Wśród najemców znajdują się międzynarodowe firmy o zróżnicowanym profilu biznesowym, m.in. BuroHappold, Ecovadis, BGŻ BNP Paribas, Westwing i Calzedonia. Wielu z nich zdążyło zwiększyć zajmowaną w budynku powierzchnię. Średnioważony czas trwania najmu to około 5 lat. Biurowiec oferuje liczne udogodnienia, m.in. jedną z największych siłowni w Warszawie (CityFit), centrum usług medycznych oraz dwie restauracje.

James Pennington, Director, Asset Management w Europa Capital, komentuje sprzedaż: „Jesteśmy dumni ze sprzedaży do Globalworth Spektrum Tower – biurowca o wysokiej jakości, w którym przeprowadziliśmy remont generalny. W czasie gdy byliśmy właścicielem nieruchomości, nie opuścił jej żaden najemca, co świadczy dodatkowo o sukcesie przeprowadzonej modernizacji. Ta sprzedaż kończy działalność Europa Capital w ramach środkowoeuropejskiego funduszu inwestycyjnego Europa Fund III.”

Małgorzata Turek, Prezes Globalworth Poland: „W ciągu niespełna miesiąca od ostatniej transakcji, dzięki której staliśmy się największym inwestorem biurowym na polskim rynku, do naszego portfela trafia kolejna nieruchomość. Po akwizycji Spektrum Tower nasze polskie portfolio przekroczyło 1 mld euro i osiągnęło prawie 375 000 metrów kwadratowych GLA.”

Michał Ćwikliński, Managing Partner, Country Head Poland w Apleona GVA, dodaje: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z finału transakcji. Spektrum Tower jest dobrym przykładem budynku najwyższej klasy, wyremontowanego, oferującego satysfakcjonujące zwroty w kategorii ‘core +’, znajdującego się w najlepszej lokalizacji w Warszawie, z atrakcyjnymi warunkami najmu, szczególnie mając na uwadze spadek dostępności powierzchni użytkowej w centrum miasta.”

Nieruchomość była zarządzana przez firmę WX Management Services, która koordynowała marketing, leasing, projekty fit-outowe i remontowe budynku. Za doradztwo inwestycyjne po stronie sprzedającego, na zasadzie wyłączności, była odpowiedzialna Apleona GVA. Usługi doradcze po stronie sprzedającego świadczyła również firma Dentons, z kolei Linklaters, BuroHappold, Deloitte i CBRE wspierali przy transakcji kupującego.

12 Lip 2018 r.

, , , , ,