Avison Young Polska

Aktualności

Silesia Business Park: budynki C i D sprzedane

Skanska podpisała z ISOC Holdings, filipińskim inwestorem, przedwstępną umowę sprzedaży Silesia Business Park budynków C i D. Transakcja opiewała na 59 mln Euro. GVA reprezentowało w procesie sprzedaży dewelopera.

Silesia Business Park to wybudowany przez Skanska w Katowicach kompleks czterech budynków biurowych o charakterystycznej elewacji nazywanej „tiramisu”. Pierwsze dwa budynki, A i B, zostały sprzedane przez dewelopera w 2015 szwedzkiemu inwestorowi Niam. Zakup budynków C i D kompleksu Silesia Business Park przez ISOC Holdings to jednocześnie pierwsza inwestycja filipińskiego inwestora w Polsce.

Oba biurowce klasy A oferują łącznie około 24 600 metrów kwadratowych powierzchni najmu oraz 250 miejsc postojowych na dwukondygnacyjnym parkingu. Główni najemcy budynków C i D to PwC, Accenture i NGA Human Resources. Budynek C może już się pochwalić certyfikatem LEED Gold, z kolei budynek D ubiega się o niego.

„ISOC Group inwestuje w Polsce, w szczególności w Katowicach, ponieważ skupiamy się coraz bardziej na rozwoju w obszarach technologii oraz innowacji. Kwitnący rynek outsourcingu procesów biznesowych (BPO) i centrów usług biznesowych (BSC), dobrze wykształceni pracownicy, rozwinięta infrastruktura oraz renomowani międzynarodowi inwestorzy – to wszystko sprawiło, że Katowice są naszym pierwszym wyborem na europejskim rynku. Postrzegamy Katowice jako pełne energii centrum połączone z dwoma innymi, ważnymi ośrodkami – Krakowem i Wrocławiem. Zamierzamy dalej rozwijać nasze partnerstwa oraz obecność w Polsce” – mówi Michael Cosiquien, prezes ISOC.

„Rynek biurowy w miastach regionalnych, w tym w Katowicach, rozwija się bardzo dynamicznie. Katowice są niezmiennie w polskiej czołówce – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w spółce biurowej Skanska w Polsce. – Cieszy nas, że ISOC Holding, to kolejny zagraniczny inwestor, który swoją obecność w Polsce zaczyna od współpracy z nami. Jest to potwierdzenie wysokiej jakości naszych projektów – dodaje Mariusz Krzak.

04 Gru 2018 r.

, , , ,