Aktualności

Podium Park pozyskany przez Globalworth

Globalworth pozyskał od Podium Investment kompleks biurowy Podium Park za kwotę ok. 134 milionów Euro. Podczas transakcji zespół doradztwa technicznego Avison Young wspierał kupującego w kwestiach technicznych nieruchomości.

Podium Park znajduje się w Krakowie. Jest to zespół trzech połączonych ze sobą 11-kondygnacyjnych budynków o łącznej powierzchni najmu ponad 55 000 mkw., który jako jeden z nielicznych projektów w Polsce posiada certyfikaty BREEAM na najwyższym możliwym poziomie – Outstanding. Podium Park to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych projektów biurowych w Polsce.

Pierwszy etap Podium Park został oddany do użytkowania w 2018 roku. W budowie znajdują się dwa pozostałe budynki, a zakończenie prac zaplanowano odpowiednio – na IV kwartał 2020 roku i IV kwartał 2021 roku. Cały projekt już teraz cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem najemców, a zwłaszcza firm reprezentujących branżę IT oraz fintech. Swoje biuro w pierwszym budynku stworzył jeden z liderów fintech – brytyjski Revolut (ponad 5 300 mkw.). Do drugiego budynku w przyszłym roku wprowadzi się firma z branży IT – Ailleron, która zajmie blisko 9 000 mkw. Finalizowane są kolejne umowy z renomowanymi najemcami.

Do dyspozycji najemców i ich gości Podium Park zaoferuje około 800 miejsc parkingowych. Ważnym elementem inwestycji będzie zielona, wypełniona roślinnością i sprzyjająca relaksowi na świeżym powietrzu przestrzeń o powierzchni 5 000 mkw. Pracownicy biur i ich goście będą mogli też skorzystać z wypożyczalni samochodów elektrycznych, rowerów i skuterów oraz rozbudowanej infrastruktury rowerowej. Podium Park wyróżnia też doskonała lokalizacja przy zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Izydora Stella-Sawickiego, w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy miasta, w sąsiedztwie Politechniki Krakowskiej oraz licznych przystanków komunikacji miejskiej.

Podium Park będzie najbardziej elektromobilnym kompleksem biurowym w Polsce. Pomiędzy budynkami realizowane są zielone dziedzińce, stanowiące przestrzenie wspólne wraz z zadaszonymi parkingami rowerowymi, a także wyjątkowa strefę urban farming, dedykowana najemcom. Najwyższy poziom komfortu termicznego zapewni zewnętrzna elewacja budynku, która została zaprojektowana zgodnie z warunkami technicznymi i normami obowiązującymi od 2021 roku.

Transakcja zakupu Podium Park o wartości całkowitej około 134 mln euro to już piąta akwizycja Globalworth w Polsce w tym roku.

20 Gru 2019 r.

, , , ,