Wrocław Business Park
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Klient: Aviva Investors
  • Rozmiar: 9 500 mkw + 10ha gruntu inwestycyjnego
  • Rodzaj Projektu: 2 magazyny + grunt inwestycyjny
  • Rodzaj Usługi: doradztwo przy sprzedaży

Wrocław Business Park został kupiony przez Panattoni od Aviva Investors. Zespół doradztwa inwestycyjnego Avison Young reprezentował w przebiegu transakcji sprzedającego.

Wrocław Business Park to dwa budynki magazynowe o łącznym GLA ok. 9 500 mkw a także grunt inwestycyjny o wielkości ok. 10,5 hektarów. Nieruchomości znajdują się przy ulicy Bierutowskiej 55 we Wrocławiu, w zagłębiu magazynowo - handlowym w centralnej części Psiego Pola, która jest świetnie położona niedaleko autostradowej obwodnicy Wrocławia A8 i drogi szybkiego ruchu S8. Inne okoliczne nieruchomości są zajęte przez takie znakomite firmy jak Whirlpool, UTC Aerospace System, Bosch, Raben, DHL czy TK Maxx.

Również transport miejski zapewnia sprawny dojazd – w zasięgu zaledwie 5 minutowego spaceru znajduje się przystanek obsługujący kilka linii autobusowych. Dodatkowo, stacja kolejowa Psie Pole, obsługująca lokalne i dalekobieżne połączenia, znajduje się w zasięgu 10 minutowego spaceru. Takie usytuowanie ułatwia wygodną komunikację z dalszymi dzielnicami Wrocławia jak również otaczającymi go miastami.

W momencie finalizacji transakcji, Wrocław Business Park był wynajęty w 100% trzem najemcom: FedEx Express, Topus i DHL.