Aktualności

Malta House sprzedany

Polsko-australijski fundusz inwestycyjny to nowy właściciel poznańskiego budynku biurowego Malta House. Zespół doradztwa inwestycyjnego Avison Young reprezentował w transakcji sprzedającego.

Malta House został wybudowany w 2013 roku przez firmę Skanska. Ten budynek klasy A oferuje ok. 14 300 metrów kwadratowych biurowej powierzchni użytkowej na 4 piętrach łącznie. Na parterze z kolei znajduje się przestrzenny hol z recepcją budynku, powierzchnie handlowe oraz zaplecze serwisowe dla najemców. Dwa poziomy parkingów podziemnych oferują 273 miejsca postojowe. Malta House znajduje się na ulicy Antoniego Baraniaka w biznesowym hubie na obrzeżach poznańskiego CBD. Ta lokalizacja zapewnia dobrą komunikację z resztą miasta, zarówno samochodem jak i środkami transportu publicznego. Dodatkowo, budynek znajduje się zaledwie 10 minut drogi samochodem od autostrady A2, 20 minut od lotniska Poznań Ławica oraz kilka minut od dworca pociągowego i autobusowego Poznań Główny.

Zlokalizowany and jeziorem Malta, w zielonej enklawie miasta, zapewnia przyjazną atmosferę pracy. Budynek posiada certyfikat LEED Platinum. Został w nim wprowadzony szereg rozwiązań przyjaznych środowisku, np. energooszczędne elewacje i oświetlenie, parking dla rowerów wraz ze strefą prysznicową, a woda deszczowa jest wykorzystywana do nawadniania roślin.

Pośród największych najemców znajdują się Ciber, ING Bank, Skanska, Owens-Illinois, Sygnity i Wikia a także inny. W bliskiej okolicy biura wynajmują również inne znane firmy, np. McKinsey, Ikea, Medicover, Samsung, Skanska, Allianz, Owens-Illinois, Roche, AXA i inni.

07 Sty 2020 r.

, , ,