Aktualności

Katowice Business Point sprzedane przez Starwood

Adventum International, zarządca butikowych funduszy inwestycyjnych z siedzibą na Malcie, nabył od Starwood Capital Katowice Business Point (KBP) – biurowiec znajdujący się w Katowicach. Zespół inwestycyjny Avison Young świadczył usługi doradcze dla sprzedającego.

KBP został wybudowany w 2010 roku przez Ghelamco, jako sztandarowy projekt dewelopera w Katowicach. Nieruchomość znajduje się przy ulicy Chorzowskiej, w najbardziej dynamicznie rozwijającej się części miasta, tuż obok Silesia City Center, w doskonałej lokalizacji – w sąsiedztwie autostrady i środków transportu publicznego a także z bardzo dobrym dojazdem na lotniska w Pyrzowicach i Krakowie-Balicach.

Ten 11-kondygnacyjny, nowoczesny budynek biurowy klasy A charakteryzuje się prostym i jasnym planem piętra, wysokimi standardami jakości oraz posiada zielony certyfikat BREEAM „Very good”. Oferuje ok. 17 500 metrów kwadratowych powierzchni najmu, a głównym najemcą jest Tauron Polska Energia SA, największy dystrybutor energii w Polsce.

Pozyskanie Katowice Business Point to czwarta inwestycja w Europie Środkowo-Wschodniej w ramach funduszu Adventum QUARTUM, zrealizowana w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy.

Andras Marton, dyrektor w Adventum International, komentuje:

„Ta akwizycja potwierdza zdolność Adventum International do realizacji transakcji o złożonej strukturze finansowania, gdzie kupiono spółkę, będącą częścią większego portfela i dla celów transakcji pozyskano nowe finansowanie. Jako zarządzający funduszem „Mid-Cap” poszukujemy dalszych inwestycji typu „core+” oraz „value-add” w Polsce, na Węgrzech, w Czechach i w Rumunii. W 2020 roku planujemy zrealizować kolejne dwie transakcje w ramach funduszu Adventum QUARTUM.”

26 Mar 2020 r.

, , , ,