Avison Young Polska

Aktualności

First Data wprowadza się do Equator IV w Warszawie

Karimpol Polska, właściciel nieruchomości Equator IV, podpisał umowę najmu z First Data Polska, która zajmie ponad 4 600 mkw. w warszawskim biurowcu. GVA Polska reprezentowało First Data podczas negocjacji technicznych aspektów umowy najmu oraz koordynowało realizację prac fitoutowych.

Nowy najemca zajmie trzy piętra Equator IV. First Data to jeden z największych dostawców technologii płatniczych na świecie. Firma oferuje rozwiązania do kompleksowej obsługi płatności bezgotówkowych w świecie omnichannel. Jej klientami są banki, instytucje finansowe, wydawcy kart płatniczych, sieci i punkty usługowo-handlowe, firmy i sektor publiczny oraz transportowe spółki miejskie w zakresie rozwiązań dla smart city.

 „Szukając nowej lokalizacji, celowaliśmy w nowoczesne miejsce, które zapewni pracownikom komfortowe warunki pracy, będzie nas wspierać w dynamicznym rozwoju i będzie odpowiadało kreatywnym potrzebom zespołu. Na te potrzeby najlepiej odpowiedział Equator IV.To innowacyjny i znany w Warszawie budynek biurowy, który dodatkowo znajduje się w pobliżu licznych udogodnień, pomagając w zachowaniu tak ważnego work-lifebalance”, komentuje Krzysztof Polończyk, prezes First Data Polska. W poszukiwaniach lokalizacji i negocjowaniu umowy First Data korzystało ze wsparcia JLL, z kolei w kwestiach prawnych – ze wsparcia kancelarii Clifford Chance.

Equator IV to już ósma inwestycja Grupy Karimpol w Warszawie. Budynek oferuje ponad 20 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz około 700 mkw. na parterze na część handlowo-usługową oraz restaurację. W biurowcu znajduje się 7 wind, 226 miejsc parkingowych dla samochodów na 4 poziomach podziemnych, 78 stojaków rowerowych oraz prysznice i szatnie dla rowerzystów. Zarówno biurowiec jak i cały teren są w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Equator IV jest precertyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Very Good. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia APA Wojciechowski.</p>

Equator IV został oddany do użytku w czerwcu br. Wśród jego najemców znajdują się m.in.: spółka Colian – właściciel m.in. takich marek jak Goplana, Jutrzenka, Solidarność, Grześki, Hellena czy Appetita, Inoffice Group działająca na warszawskim rynku branży biur serwisowanych, Linux Polska – lider otwartych technologii, firma ubezpieczeniowa Pramerica Życie TUiR SA oraz sieć klubów fitness ZDROFIT.

11 Gru 2018 r.

, , ,