Aktualności

CBRE GI kupuje Neptuna

GTC sfinalizowało sprzedaż gdańskiego biurowca Neptun Office Center. Kupujący, reprezentowany w tej transakcji przez zespół doradztwa inwestycyjnego Avison Young, to CBRE GI.

Nieruchomość znajdowała się w portfolio GTC od 2016 roku, kiedy to deweloper zakupił ją od Hines, w ramach akwizycji większego portfolio. Perspektywiczna strategia zarządzania aktywami GTC zaowocowała całkowitym wynajęciem biurowca, wydłużenia średniego okresu umów najmu oraz podniosła wartość nieruchomości.

„Neptuna dołączyliśmy do naszego portfela inwestycyjnego w 2016 roku. Biurowiec miał wiele pustostanów a koszt jego zakupu był bardzo atrakcyjny. Sprawne zarządzanie nieruchomością i aktywami pozwoliło nam odmienić jego wizerunek i wynająć budynek w całości. Ta transakcja uwalnia fundusze, które będą inwestowane w nowe projekty a także zostaną podzielone pomiędzy naszych akcjonariuszy.” – skomentował Thomas Kurzmann, CEO w GTC Group.

Neptun to biurowiec klasy A, znajdujący się w dzielnicy Gdańsk Wrzeszcz, przy Alei Grunwaldzkiej – głównej arterii łączącej centrum Gdańska z Sopotem i Gdynią. Biurowiec został oddany do użytkowania w 2014 roku i był w tym czasie pierwszym wieżowcem biurowym w Trójmieście, który stał się jednocześnie architektoniczną ikoną, symbolizującą dynamiczny rozwój metropolii.

Neptun Office Center oferuje 16 100 metrów kwadratowych powierzchni biurowej oraz zapewnia 160 miejsc parkingowych. Budynek znajduje się w bliskim sąsiedztwie licznych przystanków autobusowych, kolei miejskiej i tuż przy stacji kolejowej. Jest otoczony wieloma sklepami i punktami usługowymi, takimi jak Galeria Bałtycka, Galeria Metropolia czy Manhattan Gdańsk Shopping Mall.

12 Gru 2019 r.

, , , ,